Jak możesz zabezpieczyć swoje długi przed dziedziczeniem?

Często trudno jest zaplanować przyszłość i uchronić się przed długiem. Dowiedz się, jak możesz chronić swoje długi przed dziedziczeniem z tego artykułu.
Co oznacza dziediczenie długu?

Kiedy dziedziczymy pieniądze, to zazwyczaj od kogoś, kogo kochamy. A kiedy otrzymujesz dużą sumę pieniędzy, to często dlatego, że ta osoba dbała o ciebie. Oznacza to, że jako spadkobierca, twoją pierwszą myślą prawdopodobnie nie jest to, jak ochronić spadek przed podatkami lub wierzycielami. Zamiast tego, twoim pierwszym pytaniem może być to, jak utrzymać te pieniądze z dala od chciwego byłego małżonka, intrygującego siostrzeńca lub kogokolwiek innego, kto mógłby próbować odebrać ci pieniądze.

Na szczęście istnieją sposoby, aby chronić swój spadek. Chociaż każdy stan ma inne prawa dotyczące trustów i majątków, te trzy strategie mogą pomóc w utrzymaniu spadku w bezpiecznym stanie, a także w zapewnieniu dostępu do niego w przypadku nagłych wypadków lub nieprzewidzianych wydatków w przyszłości.

Jakie są konsekwencje dziedziczenia długu?

Jednym z największych minusów dziedziczenia długu jest to, że w przeciwieństwie do aktywów, nie można sprzedać długu i wykorzystać jego wartości. Istnieją również poważne konsekwencje w zakresie kredytu. Jeśli odziedziczysz dług i nie spłacisz go, wierzyciel może cię pozwać. Zobaczysz również brakującą płatność na swoim raporcie kredytowym, co znacznie utrudni uzyskanie pożyczki lub nawet wynajęcie mieszkania. Oczywiście, będziesz miał opcje, jeśli staniesz w obliczu tego typu spadku.

Możesz spróbować negocjować z wierzycielami lub nawet dokonywać płatności poprzez rachunek powierniczy. Jeśli kwota, którą odziedziczyłeś jest znaczna i nie możesz spłacić długów - lub jeśli po prostu nie chcesz mieć do czynienia z wierzycielem, który ciągle do Ciebie dzwoni - jedną z opcji jest po prostu umorzenie długu poprzez napisanie listu do wierzyciela. Jeśli jest to możliwe, możesz usunąć dług z raportu kredytowego, wnioskując o tak zwane "odciążenie". Jest to często dobry pomysł, jeśli kwota, którą odziedziczyłeś jest niewielka i martwisz się o swój wynik kredytowy.

dziedziczenie dlugu porady

Jak możesz uniknąć dziedziczenia długu?

Jeśli nie jesteś pewien, czy chcesz odziedziczyć jakieś długi, zawsze możesz postawić warunek przyjęcia spadku. Po prostu oświadcz, że odmawiasz przyjęcia spadku, jeśli wiąże się on z długami. W rzeczywistości, jeśli nie chcesz odziedziczyć długu, możesz zadbać o to z wyprzedzeniem. Po prostu dokonaj płatności na rzecz wierzyciela z własnej kieszeni. Może to nie być realne rozwiązanie, jeśli kwota, którą dziedziczymy jest znaczna, zwłaszcza jeśli nie mamy funduszy na pokrycie długu. Zawsze jednak możesz przedyskutować tę kwestię z bliskimi, aby sprawdzić, czy zgadzają się na anulowanie długu, jeśli go odziedziczysz.

Należy również pamiętać, że jeśli twój dobroczyńca ma stałe dochody, może mieć sens zaciągnięcie niewielkiej pożyczki tylko po to, by spłacić długi. W takim przypadku nadal będziesz dziedziczyć dług, ale możesz podjąć kroki, aby upewnić się, że nie skończysz dziedzicząc duże obciążenie finansowe.

Jak dziedziczenie długu może wpłynąć na twoją rodzinę?

Chociaż najlepszym sposobem ochrony rodziny jest unikanie przejmowania cudzych długów, czasami nie jest to możliwe. Na szczęście istnieją sposoby, aby przejść nad tym do porządku dziennego. Jedną z opcji jest stworzenie funduszu powierniczego wraz ze spadkiem. W ten sposób można zapewnić, że pieniądze trafią do właściwych osób, a jednocześnie ochronić je przed wierzycielami. Możesz również napisać testament i pozostawić spadek swoim spadkobiercom poprzez konto płatne po śmierci. Chroni to konto przed wierzycielami. Jednak jeśli dług jest niezabezpieczony (np. dług na karcie kredytowej lub rachunki medyczne), ta metoda nie ochroni go.

Jak wyjść z długów?

Jak szybko i skutecznie spłacić długi?

Są różne rodzaje długów, w które można wpaść. Czasami wyjście z nich i ich spłata może być wyzwaniem. Jednak m

30-08-2022 - @Admin
Jak sprzedać dług?

Jak bezpiecznie sprzedać dług?

Sprzedając samochód, dom lub inne aktywa w celu zmniejszenia zadłużenia, można uzyskać lepszą stopę procentową

18-05-2022 - @Admin